Jak odstranit mastné fleky

on

|

views

and

comments

Mastné fleky na oblečení či na ubrusech bohužel patří k pracím v kuchyni a někdy se „poštěstí“ i při pojídání. Při jejich odstraňování platí: čím rychleji konáme, tím je šance, že se fleku zbavíme, větší.

Mastné fleky na oblečení či na ubrusech bohužel patří k pracím v kuchyni.
Nejprve je třeba na skvrnu přitlačit papírový kapesník nebo kuchyňskou papírovou utěrku. Pomáhá však například i bramborová moučka, pokud bychom ji měli náhodou po ruce. Z čisticích prostředků je nejúčinnější žlučové nebo jádrové mýdlo, ale i běžné prostředky na mytí nádobí. Méně známou metodou je posypat flek kypřícím práškem, přežehlit a oblečení pak vyprat.

Tajemství kvalitního burčáku

Časná podzim je obdobím burčáku. Rozdíly v kvalitě jsou velké. Jak se v něm tedy vyznat? Odborníci doporučují kupovat burčák přímo u vinařů. To proto, že tento nápoj nemá rád přesuny a nejlepší kvalitu má jen pár hodin. Kvalitní burčák by měl být světlý, mléčný, měl by mít příjemnou chuť. Neměl by mít nahnědlou barvu, ani kvasinky usazené na dně láhve. Lahve s burčákem se nemají nikdy úplně zavírat apod uzávěrem by mělo být volné místo, aby mohl z láhve unikat kysličník uhličitý.

lahodný pastinák

Pastinák je zelenina, která není u nás velmi známá ani rozšířená. Podobá se na petržel, ale pastinák je mnohem sladší. Dokonce má 3 × více cukru než mrkev. Obsahuje vitamíny C, E a B12, draslík a vlákninu. V kuchyni je vhodný pro přípravu pyré. Lze jej zkombinovat i s bramborami. Udušení ho můžeme podávat jako přílohu k masu. Dá se jíst i syrový, stačí ho nastrouhat a přidat do salátu.

Nahradit klasické mléko v koláčích rostlinnými alternativami je mnohem jednodušší, než nahrazovat jiné živočišné produkty rostlinnými. Všechny rostlinné mléka jsou vhodné i na pečení a nemění vlastnosti ani chuť cesta. Dají se zaměnit v poměru 1¤: ¤1, tedy 100 ml kravského mléka lze nahradit stejným množstvím mandlového, rýžového, sojového či ovesného.

Olej nejen do kuchyně

Nerafinované kvalitní oleje, které používáme v kuchyni, lze použít i v kosmetice. Například olivový lze použít na suchou pokožku těla. Důležité je si ho nanášet mokrýma rukama nebo na vlhkou pokožku, lépe se vstřebá. Také si do něj lze přidat pár kapek kosmetického éterického oleje. Olej lze použít i jako tělový peeling – třeba ho jen smíchat s mořskou solí. Pokud chcete mít lesklé vlasy, měli byste si na ně udělat zábal z konopného oleje.

Share this
Tags

Must-read

Uvítali byste už kontrakce? Vyzkoušejte masturbaci!

Když jsou porodní bolesti v nedohlednu a žena by je už rada uvítala, jednou z přirozených způsobů, jak to urychlit, je sex. Říká se...

Strašili mě i vyčítali, že riskuji. Porod doma byl ale můj nejsilnější zážitek

"Zatímco v nemocnici mě napichali oxytocinem, napojili na monitor, že jsem se nemohla ani hýbat, tu jsem si chodila po bytě, predýchavala podle potřeby....

Jak budou vypadat letošní dětské tábory?

Letní tábory zpřísní pravidla, ale jednodenní výlety mimo areál tábora či společnou přípravu jídla si děti budou moci užít stejně jako před vypuknutím pandemie...
spot_img

Recent articles

More like this