Kyselina hyaluronová a její funkce těle

on

|

views

and

comments

Je vaše pleť po ránu zašedlá, unavená a vykazuje první známky stárnutí i přesto, že je váš spánek kvalitní? Možná se potýkáte s nedostatkem kyseliny hyaluronové v těle. Kyselina hyaluronová představuje pojivou složku v těle a dokáže na sebe vázat velké množství vody. Pokud je jí však v těle nedostatek, je možné pozorovat to na zhoršení kvality pleti a také pohybového aparátu. Jak doplňovat kyselinu hyaluronovou organismu a s čím ji ideálně kombinovat?

Proces vzniku kyseliny hyaluronové a co když se její tvorba zpomalí či zastaví?

Kyselina hyaluronová je látka, kterou je tělo schopno vytvářet samo, potřebuje k tomu však ideální podmínky. Aby byla tvorba kyseliny hyaluronové dostatečná, je důležité dodržovat zdravý životní styl, mít dostatek pohybu a spánku a zdravě se stravovat. S přibývajícím věkem však tvorba kyseliny hyaluronové klesá a není v lidských silách zajišťovat její tvorbu do nekonečna. I když se její produkce nezastaví úplně, nepostačí to pro potřeby těla.

Tvorbu kyseliny hyaluronové je možné nejprve podporovat například hroznovou šťávou, kořenovou zeleninou nebo ovocem s obsahem vitaminu C. Poté přichází na řadu doplňky stravy s jejím obsahem.

Kyselina hyaluronová 90 kapslí obsahuje kromě již zmíněné kyseliny také kolagen, který je taktéž prospěšný pro krásně a zdravě vypadající pleť, ale také pro pohybový aparát. Výhodou kombinace těchto dvou látek je, že kolagen podporuje účinky kyseliny hyaluronové. Kapsle obsahují také biotin prospěšný pro strukturu vlasů, nehtů a pokožky a zinek, který podporuje normální funkci imunitního systému.

Kapsle s kyselinou hyaluronovou vystačí k pravidelnému užívání na 3 měsíce. Obsah není kvůli živočišnému kolagenu vhodný pro vegany, avšak kapsle, do kterých je prášek vsypáván, jsou rostlinného původu. Jsou pro žaludek dobře vstřebatelné a nezatěžují jej tolik, jako klasické, nejčastěji používané kapsle u doplňků stravy.

Share this
Tags

Must-read

Hledáte levné hračky na Vánoce 2022, které budou vaše děti bavit?

Všichni si přejeme dávat dětem dárky, které je budou bavit a neskončí hozené někde pod postelí, ve skříni nebo v boxu na hračky, odkud už...

Kyselina hyaluronová a její funkce těle

Je vaše pleť po ránu zašedlá, unavená a vykazuje první známky stárnutí i přesto, že je váš spánek kvalitní? Možná se potýkáte s nedostatkem kyseliny...

Víte, že můžete své sebevědomí snadno opravit, pokud je porouchané?

Tentokrát se zaměříme na vzhled. Koho skutečně sužují vrásky, vrásčitá tvář nebo dokonce i jiné nedostatky, které ho neustále sráží dolů, poté je čas...
spot_img

Recent articles

More like this