Perte, sušte, neplýtvejte

on

|

views

and

comments

Perte, sušte, neplýtvejte – a získejte až 360 EUR zpět Zdroj: BSH
Víte, že se při péči o prádlo často zbytečně plýtvá? Nejde přitom jen o vodu nebo energii, ale například io prací prostředek, a tím io nemalé peníze. Při nákupu vybraných spotřebičů Bosch nyní navíc získáte část peněz zpět.

Proč je správné dávkování pracího prostředku tak důležité?

Pokud používáte málo pracího prostředku, škodí to prádlu i pračce. Bílá barva postupně šedne, barevná ztrácí svůj jas a sytost, skvrny se nevypere úplně a nerozpuštěné nečistoty se do prádla zapírají.

Používat více pracího prostředku také není řešením. Nadměrná dávka totiž vytvoří příliš mnoho pěny, prádlo třeba více máchat, čímž se zvyšuje spotřeba vody. Zaplatíte zbytečně více za vodu, jakož i za prací prostředek, a zároveň více zatěžujete životní prostředí. Na prádle většinou zůstávají zbytky pracího prostředku, což může vyvolat alergie a různé kožní reakce. Na tmavé prádle mohou být zbytky pracího prostředku dokonce i viditelné.

Výsledky praní tedy nepochybně závisí také na správném dávkování pracího prostředku. Dobrou zprávou je, že nyní ho můžete plně přenechat své pračce. Moderní pračky značky Bosch jsou vybaveny inteligentním automatickým dávkovacím systémem i-DOS ™, který za vás nastaví přesné množství tekutého pracího prostředku na mililitr přesně. Stačí naplnit zásobník a jeho integrované senzory zjistí typ tkaniny, objem prádla v bubnu a stupeň jejího znečištění, na základě čehož spolu s informací o tvrdosti vody nastaví přesné dávkování obou prostředků.

Díky tomu nejenže dosáhnete vynikající výsledky praní, ušetříte vodu a prací prostředek, ale zároveň ochráníte životní prostředí. Naplněný zásobník vydrží přibližně 20 cyklů praní, během kterých se nemusíte vůbec o nic starat. Díky automatickému dávkovacímu systému i-DOS ™ tak můžete ušetřit nejen prací prostředek, ale i několik tisíc litrů vody za rok.

Díky sušičce prádla ušetříte spoustu času, práce i místa

Aby nebylo nutné pobývat věšením prádla, čekáním na uschnutí ani zdlouhavým žehlením, skvělým pomocníkem do domácnosti je i sušička prádla. Prádlo nemusíte nikam nosit ani věšet, stačí ji pohodlně přemístit z pračky rovnou do sušičky. Ve většině případů již prádlo nemusíte žehlit, stačí ji složit a uložit do skříně nebo si ji rovnou obléci. Při sušení v sušičce se prádlo tolik neničí, vydrží déle a barvy neblednou. I mnohočetné rodiny vědí veškerou špinavé prádlo vyprat a vysušit za jeden den v týdnu.

Jen jednu důležitou věc třeba dávat pozor. Pokud se kondenzátor sušičky pravidelně nečistí, zanáší se, snižuje se účinnost sušení a spotřeba rychle stoupá. S moderními sušičkami už nemusíte po každém cyklu sušení odstraňovat zbytky tkanin z filtru a spotřeba přitom zůstane nízká a výkon spotřebiče vysoký. Jak je to možné? Díky unikátnímu systému AutoClean. Sušičky s touto technologií nemají filtry zabudované ve dvířkách, ale před kondenzátorem.

V průběhu sušícího cyklu se kondenzátor i filtr několikrát automaticky propláchnout a nečistoty a vlákna z prádla se shromažďují v nádobce ve spodní části spotřebiče. Inteligentní senzory upozorní, když bude nutné nádobku vyčistit, což znamená, že jednou za přibližně 20 cyklů ji jednoduše vyberete a propláchnětě. Spotřeba zůstává nízká a výkon perfektní.

Šetřete s těmi nejmodernějšími technologiemi

Ty nejvybavenější spotřebiče nabízejí nejen různé úsporné funkce, dokáží také doporučit to nejlepší nastavení s ohledem na spotřebu, nebo si dokonce informace předávat. Díky funkci Smart Dry tak například sušička dostane od pračky detaily o praní (program, množství prádla a zbytková vlhkost) a na základě toho automaticky vybere nejvhodnější program sušení.

Díky technologii Home Connect můžete, navíc, efektivně využívat alternativní zdroje. Pokud máte k dispozici energii ze solárních panelů nebo dvoutarifový sazby, můžete v aplikaci nastavit časový rámec, kdy potřebujete prádlo vyprat. Inteligentní systémy umí kontrolovat množství energie, nebo i „přemýšlet dopředu“ na základě aktuální předpovědi počasí na solárních panelech, a spotřebič se tak automaticky zapne, když bude zdroj energie nejefektivnější.

Share this
Tags

Must-read

Šicí, vyšívací a další stroje od spolehlivého dodavatele

Kvalita všemožného zboží se s dobou snižuje, naopak jejich cena je čím dál tím vyšší. S tím se však nesetkáte na NEJ šicí stroje. Kvalitní šicí...

Hledáte levné hračky na Vánoce 2022, které budou vaše děti bavit?

Všichni si přejeme dávat dětem dárky, které je budou bavit a neskončí hozené někde pod postelí, ve skříni nebo v boxu na hračky, odkud už...

Kyselina hyaluronová a její funkce těle

Je vaše pleť po ránu zašedlá, unavená a vykazuje první známky stárnutí i přesto, že je váš spánek kvalitní? Možná se potýkáte s nedostatkem kyseliny...
spot_img

Recent articles

More like this