Napětí, láska a zejména humor! Toto je 10 knih, které si nyní můžete přečíst

on

|

views

and

comments

Slovensko je doma. Alespoň jeho větší část. A spolu s naší zemí podobná situace postihla téměř celou Evropu. Jak trávit volný čas, který nemusíte věnovat práci z domu či dětem? Co tak kniha?

Víte, jaké tituly si můžete přečíst v současném období?
Samozřejmě, do knihkupectví se momentálně nedostanete, ale zásilkové knihkupectví stále fungují. Rovněž je možné přes internet si objednat a rovnou stáhnout audioknihy. Další možností je, v případě, že máte doma čtečku, stáhnout si nové tituly přímo do ní.

A jaké tituly jsou nejvhodnější, když sedíte v době karantény zavřeni doma a čekáte, dokud celá situace pomine? Jeden by řekl, „asi nejlépe něco veselé“. Samozřejmě, nabízí se to jako odpověď. Ale podmínkou to není. Rozjímat můžete nad vážnými knihami, bavit se na veselých nebo napínat při detektivkách. Potěší slavné velké romány, na které dosud nebyl čas, nebo jste je ve chvílích povinného čtení zanedbali a obešli.

A možná si s trochou humoru můžete vystřelit i ze samotného koronavirus. Jak? Například jen výběrem titulu. Na trhu jsou desítky takových, jejichž název v následující situaci zaujme, klidně jej můžete s vtipným odkazem sdílet na sociálních sítích. A obsah vás může příjemně překvapit. Jsme o tom přesvědčeni. Takže, ať se líbí … Zde je 10 našich doporučení pro čtení v čase korony …

  1. Gabriel García Márquez, Sto roků samoty

Kultovní román Sto roků samoty poprvé vyšel v roce 1967 a dnes je považován za jedno z nejvýznamnějších děl latinskoamerické a světové literatury. Je to créme de la créme magického realismu a navzdory názvu, který v domácí karanténě nemusí působit nejlákavější, vám přinese výjimečný čtenářský zážitek.

  1. Arthur Conan Doyle, Ztracený svět

Autor známý pod celém světě jako „otec“ Sherlocka Holmese je také spisovatelem, který k životu přivedl známého profesora Challengeru. Vrátíme se do předpotopních dob? Obsadí zem znovu dinosauři, kteří se dosud ukrývali na jednom místě v Amazonii pralese? Pravděpodobně ne, ale vyvolat si při čtení trošku nostalgie na klasické fantazijní dobrodružné romány neuškodí právě při této klasice, která byla mnohokrát i zfilmována.

  1. Daniel Defoe, Robinson Crusoe

Ruku na srdce, kdo se vydal na stránkách této knihy na opuštěný ostrov ještě jako teenager? Na kultovní dílo, které mnozí z nás zbožňovali a jiní ho kategoricky odmítali, je možná správný čas právě teď. Četli ho miliony lidí po celém světě a příběh, který vznikl již počátkem 18. století, dokáže zaujmout i dnes. Takže vzhůru na opuštěný ostrov jménem pohovka a do čtení!

  1. John Ajvide Lindqvist, Ať vejde ten pravý

Švédská filmová verze tohoto upírského románu ohromila diváky i kritiky po celém světě, po ní následovala pro velký úspěch i americká. Ale žádný film nedokáže to, co kniha. Hororový příběh z roku 2010 vychází z pověry, že upír může vejít jen do domu, do kterého ho někdo pozve. A vedle hororové lince přináší fascinující příběh o lásce, zradě a pomstě.

  1. Gabriel García Márquez, Láska v době cholery

Podle názvů se možná zdá, jakoby slavný kolumbijský rodák všechny své díla soustřeďoval kolem samoty, opuštění či apokalyptických vizí světa. I tato jeho kniha je však především příběhem fantazie, přináší příběh lásky, která může mít různé podoby a etapy v našem životě a která se skrývá v těch nejobyčejnějších momentech a když se na ně dokážeme podívat otevřenýma očima, odhalí nám skutečnou krásu.

  1. Samuel Beckett, Čekání na Godota

Absurdní drama, existencionalizmus? Co víc může v současném světě rezonovat v našich myslích. Beckettová „marně očekávání“ sice mohou zdát více než pesimisticky, ale nenechte se odradit.

  1. Mark Manson, Jemné umění mít v paži

Nejen kultovními klasikami je mozek živý! Motivační knihy jsou pro někoho doslova závislost. Tato byla dokonce bestsellerem v Americe a úspěch sklízí i po světě. Je o osobním úspěchu ču neúspěchu a také o tom, abychom byli schopni přiznat vlastní limity a akceptovali je. V aktuální době možná pomůže popřemýšlet o tom, jaké věci jsou pro nás skutečně důležité. Nebo rozčílí tak, jak to jen motivační knihy dokážou. Každopádně to stojí za vyzkoušení!

Share this
Tags

Must-read

Šicí, vyšívací a další stroje od spolehlivého dodavatele

Kvalita všemožného zboží se s dobou snižuje, naopak jejich cena je čím dál tím vyšší. S tím se však nesetkáte na NEJ šicí stroje. Kvalitní šicí...

Hledáte levné hračky na Vánoce 2022, které budou vaše děti bavit?

Všichni si přejeme dávat dětem dárky, které je budou bavit a neskončí hozené někde pod postelí, ve skříni nebo v boxu na hračky, odkud už...

Kyselina hyaluronová a její funkce těle

Je vaše pleť po ránu zašedlá, unavená a vykazuje první známky stárnutí i přesto, že je váš spánek kvalitní? Možná se potýkáte s nedostatkem kyseliny...
spot_img

Recent articles

More like this