Méně je více! Skandinávská pečeť v interiéru, inspirujte se

on

|

views

and

comments

Skandinávský styl je jednoduchý, vzdušný a propojuje člověka s přírodou.

Není se čemu divit, že si v slovenská domácnostech získává stále více příznivců. Minimalistický nábytek a bílá barva tímto interiérem dominuje, ale díky použití přírodních dekorací a detailů nepůsobí vůbec chladně.

Pravdou je, že skandinávský styl je skutečně specifický svou jednoduchostí a lehkostí, která může na první pohled působit chladně a cize. Osobnost severskému designu vdechnou až drobné detaily, které z něj vytvoří útulné místo, kde budete rádi trávit svůj volný čas. Inspiraci hledají severské národy především v přírodě, a proto hraje dřevo, kůže, kámen či vlna důležitou roli. Oblíbenými dekoracemi jsou například umělé kožešiny či dřevěné odkládací stolky.

Seveřané jsou příznivci praktičnosti, a proto v jejich domovech nenajdete vystavené sklo či porcelán ve vitríně, zdobené lustry nebo jiné složité detaily. V rámci tohoto stylu zkrátka platí, že méně je více.

Skandinávské pokoje jsou plné bílé barvy, světlých odstínů, a to především proto, že prostor opticky zvětšují a prosvětlují. Tato barva je většinou použita na nábytku, díky čemuž se k němu skvěle hodí téměř všechny odstíny dekorací a dalších doplňků. Nejčastěji bývá doplněna stěnami v bílé barvě, nebo v jemných odstínech béžové, šedé či mentolové.

Otevřený a vzdušný interiér podpoří vhodně zvolené osvětlení, které se nachází také uvnitř skříní, regálů a knihoven, což z praktických důvodů ocení každá domácnost. Velká pozornost je také věnována stolem a židlím, kde často kombinují dřevěné prvky s bílou barvou. Výraznější barvy, vzory nebo například použití industriálních motivů si pak můžete dovolit právě v doplňcích, které podtrhnou krásu a čistotu interiéru.

Share this
Tags

Must-read

Šicí, vyšívací a další stroje od spolehlivého dodavatele

Kvalita všemožného zboží se s dobou snižuje, naopak jejich cena je čím dál tím vyšší. S tím se však nesetkáte na NEJ šicí stroje. Kvalitní šicí...

Hledáte levné hračky na Vánoce 2022, které budou vaše děti bavit?

Všichni si přejeme dávat dětem dárky, které je budou bavit a neskončí hozené někde pod postelí, ve skříni nebo v boxu na hračky, odkud už...

Kyselina hyaluronová a její funkce těle

Je vaše pleť po ránu zašedlá, unavená a vykazuje první známky stárnutí i přesto, že je váš spánek kvalitní? Možná se potýkáte s nedostatkem kyseliny...
spot_img

Recent articles

More like this