Méně je více! Skandinávská pečeť v interiéru, inspirujte se

on

|

views

and

comments

Skandinávský styl je jednoduchý, vzdušný a propojuje člověka s přírodou.

Není se čemu divit, že si v slovenská domácnostech získává stále více příznivců. Minimalistický nábytek a bílá barva tímto interiérem dominuje, ale díky použití přírodních dekorací a detailů nepůsobí vůbec chladně.

Pravdou je, že skandinávský styl je skutečně specifický svou jednoduchostí a lehkostí, která může na první pohled působit chladně a cize. Osobnost severskému designu vdechnou až drobné detaily, které z něj vytvoří útulné místo, kde budete rádi trávit svůj volný čas. Inspiraci hledají severské národy především v přírodě, a proto hraje dřevo, kůže, kámen či vlna důležitou roli. Oblíbenými dekoracemi jsou například umělé kožešiny či dřevěné odkládací stolky.

Seveřané jsou příznivci praktičnosti, a proto v jejich domovech nenajdete vystavené sklo či porcelán ve vitríně, zdobené lustry nebo jiné složité detaily. V rámci tohoto stylu zkrátka platí, že méně je více.

Skandinávské pokoje jsou plné bílé barvy, světlých odstínů, a to především proto, že prostor opticky zvětšují a prosvětlují. Tato barva je většinou použita na nábytku, díky čemuž se k němu skvěle hodí téměř všechny odstíny dekorací a dalších doplňků. Nejčastěji bývá doplněna stěnami v bílé barvě, nebo v jemných odstínech béžové, šedé či mentolové.

Otevřený a vzdušný interiér podpoří vhodně zvolené osvětlení, které se nachází také uvnitř skříní, regálů a knihoven, což z praktických důvodů ocení každá domácnost. Velká pozornost je také věnována stolem a židlím, kde často kombinují dřevěné prvky s bílou barvou. Výraznější barvy, vzory nebo například použití industriálních motivů si pak můžete dovolit právě v doplňcích, které podtrhnou krásu a čistotu interiéru.

Share this
Tags

Must-read

Hledáte levné hračky na Vánoce 2022, které budou vaše děti bavit?

Všichni si přejeme dávat dětem dárky, které je budou bavit a neskončí hozené někde pod postelí, ve skříni nebo v boxu na hračky, odkud už...

Kyselina hyaluronová a její funkce těle

Je vaše pleť po ránu zašedlá, unavená a vykazuje první známky stárnutí i přesto, že je váš spánek kvalitní? Možná se potýkáte s nedostatkem kyseliny...

Víte, že můžete své sebevědomí snadno opravit, pokud je porouchané?

Tentokrát se zaměříme na vzhled. Koho skutečně sužují vrásky, vrásčitá tvář nebo dokonce i jiné nedostatky, které ho neustále sráží dolů, poté je čas...
spot_img

Recent articles

More like this