Méně je více! Skandinávská pečeť v interiéru, inspirujte se

on

|

views

and

comments

Skandinávský styl je jednoduchý, vzdušný a propojuje člověka s přírodou.

Není se čemu divit, že si v slovenská domácnostech získává stále více příznivců. Minimalistický nábytek a bílá barva tímto interiérem dominuje, ale díky použití přírodních dekorací a detailů nepůsobí vůbec chladně.

Pravdou je, že skandinávský styl je skutečně specifický svou jednoduchostí a lehkostí, která může na první pohled působit chladně a cize. Osobnost severskému designu vdechnou až drobné detaily, které z něj vytvoří útulné místo, kde budete rádi trávit svůj volný čas. Inspiraci hledají severské národy především v přírodě, a proto hraje dřevo, kůže, kámen či vlna důležitou roli. Oblíbenými dekoracemi jsou například umělé kožešiny či dřevěné odkládací stolky.

Seveřané jsou příznivci praktičnosti, a proto v jejich domovech nenajdete vystavené sklo či porcelán ve vitríně, zdobené lustry nebo jiné složité detaily. V rámci tohoto stylu zkrátka platí, že méně je více.

Skandinávské pokoje jsou plné bílé barvy, světlých odstínů, a to především proto, že prostor opticky zvětšují a prosvětlují. Tato barva je většinou použita na nábytku, díky čemuž se k němu skvěle hodí téměř všechny odstíny dekorací a dalších doplňků. Nejčastěji bývá doplněna stěnami v bílé barvě, nebo v jemných odstínech béžové, šedé či mentolové.

Otevřený a vzdušný interiér podpoří vhodně zvolené osvětlení, které se nachází také uvnitř skříní, regálů a knihoven, což z praktických důvodů ocení každá domácnost. Velká pozornost je také věnována stolem a židlím, kde často kombinují dřevěné prvky s bílou barvou. Výraznější barvy, vzory nebo například použití industriálních motivů si pak můžete dovolit právě v doplňcích, které podtrhnou krásu a čistotu interiéru.

Share this
Tags

Must-read

Uvítali byste už kontrakce? Vyzkoušejte masturbaci!

Když jsou porodní bolesti v nedohlednu a žena by je už rada uvítala, jednou z přirozených způsobů, jak to urychlit, je sex. Říká se...

Strašili mě i vyčítali, že riskuji. Porod doma byl ale můj nejsilnější zážitek

"Zatímco v nemocnici mě napichali oxytocinem, napojili na monitor, že jsem se nemohla ani hýbat, tu jsem si chodila po bytě, predýchavala podle potřeby....

Jak budou vypadat letošní dětské tábory?

Letní tábory zpřísní pravidla, ale jednodenní výlety mimo areál tábora či společnou přípravu jídla si děti budou moci užít stejně jako před vypuknutím pandemie...
spot_img

Recent articles

More like this